Etap I pielęgnacja twarzy ♥

Witajcie kochani dzisiaj zaczynamy serię postów poświęconych podstawowej pielęgnacji. Oczywiście wszystko dotyczy Twarzy bo to z nią mamy największy problem. TWARZ to jedna z moich ulubionych zakładek na stronie iperfumy. Pomimo lekcji i tłumaczenia nadal otrzymuje pytania o demakijaż. Demakijaż to usuwanie zanieczyszczeń z naszej twarzy. Zbieramy je przez cały dzień, ale nie chodzi tu tylko o kolorowe kosmetyki. Gdy wychodzimy z domu nasz skór jest narażona na wiele zanieczyszczeń. Moim zdaniem czasami lepiej odizolować się otoczenia przy pomocy dobrego kremu czy też podkładu, fluidu, kremu BB czy też CC... Tak na prawdę  każda znajdzie coś dla siebie. Sumując demakijaż musimy wykonywać zawsze bez względu na to czy przed wyjściem nakładałyśmy lekki krem czy też ciężki fluid. W demakijażu chodzi o to by pozbyć się zanieczyszczeń, bakterii i wszystkiego co w ciągu dnia przykleiło się do naszej twarzy. Jakie produkty do demakijażu są dla nas dostępne ? 
 • Żele do demakijażu ( przeważnie antybakteryjne z przeznaczeniem dla cery TŁUSTEJ i MIESZANEJ )
 • Mleczka oczyszczające ( O ile nie są antybakteryjne, oraz nie są wytworzone na bazie alkoholowej możemy używać ich do każdego rodzaju cery) 
 • Olejki do demakijażu ( do wszystkich rodzajów cery w zależności od składu )
 • Płyn do demakijażu ( przeważnie antybakteryjne do cery suchej i mieszanej,  lub na bazie wodnej z dodatkiem składników aktywnych łagodzących takich jak aloes  nadaje się do każdego rodzaju cery)
 • Płyn micelarny ( do każdego rodzaju cery ze wskazaniem na cerę wrażliwą i suchą )
 • Płyn dwufazowy ( Przeznaczenie to demakijaż oczu, najczęściej wodoodporny )
 • Chusteczki do demakijażu ( w zależności od faktury : chusteczki z peelingiem cera tłusta z problemami łojotokowymi. Chusteczki nawilżające wszystkie rodzaje cery)
Podstawowe błędy przy demakijażu
 • Cera tłusta : przesuszanie cery alkoholem zawartym w produktach antybakteryjnych. Zbyt częste peelingi które ułatwiają przenoszenie się bakterii po całej powierzchni twarzy. Gdy zbyt przesuszymy naszą TŁUSTĄ cerę może dojść do reakcji obronnej w skutek czego nasze gruczoł łojowe będą jeszcze bardziej aktywne. Kilkukrotnie zwiększone wytwarzanie łoju pogorszy naszą sytuację. Moim zdaniem warto nawilżać Tłustą cerę która również potrzebuje wiele składników aktywnych. Teraz polecę Wam kilka kosmetyków które ja stosuję przy mojej tłustej cerze. Te produkty pozwoliły mi na wyprowadzenie mojej rozchwianej cery do normalności. Oczywiście jako nastolatka przesuszałam moja cerę na potęgę, ale na szczęście poniższe kosmetyki mnie uratowały. Podstawowa pielęgnacja + La Roche-Posay Eau Thermale woda termalna która łagodziła moje wszystkie nawet bardzo delikatne podrażnienia.
 1. La Roche-Posay Physiologique fizjologiczny żel oczyszczający
 2.  La Roche-Posay Physiologique fizjologiczny płyn do demakijażu oczu
 •  Cera sucha / wrażliwa / naczyniowa  : wszystkie te cery są bardzo delikatne potrzebują dużej dawki odżywienia / dotlenienia / nawodnienia / nawilżenia. Pod żadnym pozorem nie można stosować na tą cerę produktów z alkoholem. Wszystkie składniki o działaniu wysuszającym lub inne silnie działające są zakazane. Ja swego czasu miałam cerę tłusta przesuszoną / nadwrażliwą. Wyleczyła mnie z tego przede wszystkim MIXA . Kiedys Wam recenzowałam te cudowne kosmetyki. Pamiętam że na iperfumy zamówiłam mleczko i wodę termalna i gratis dostałam jeszcze dwufazowy płyn do demakijażu oczu, w sumie tam do każdego zamówienia są darmowe gratisy. Oto te produkty 
 1. MIXA Anti-Dryness mleczko oczyszczające do cery wrażliwej i suchej
 2. MIXA Optimal Tolerance dwufazowy płyn do demakijażu oczu

Dzisiaj to już koniec niebawem kolejny  etap pielęgnacji :)
 
 

Share:

1 komentarze