KARBOKSYTERAPIA ♥

Witajcie,  dzisiaj chciałabym Wam przedstawić zabieg który nazywa się Karboksyterapia. Na początku przedstawię Wam wskazania do tego zabiegu :

 • odmładzania skóry, walki z cieniami pod oczami, intensywnym cellulitem, lokalnymi akumulacjami tkanki tłuszczowej, rozstępami,bliznami, wiotczeniami skóry, łysieniem, zaburzeniami krążenia obwodowego, trudno gojącymi ranami, a nawet ogniskami łuszczycy przynoszącą imponujące efekty.
Oraz przeciwwskazania :

 • Ciąża, Ciężka niewydolność nerek, Ciężka niewydolność płuc, Ciężka niewydolność serca, Terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej

 •  JAK DZIAŁA KARBOKSYTERAPIA?U ludzi w wieku lat 40 poziom tlenu w skórze spada o ok. 50 %. Proces ten dodatkowo nasila się u osób mało aktywnych fizycznie, często się odchudzających, prowadzących niezdrowy tryb życia.Wynikiem czego są zaburzenia krążenia w tkance podskórnej i wiążące się z nim zmniejszenie ilości tlenu co w połączeniu ze stresem środowiskowym hamuje i upośledza zdolność komórek do regeneracji, nasilają się procesy starzenia.Podając iniekcyjne dwutlenek węgla organizm interpretuje ten efekt jako niedotlenienie i reaguje zwiększonym przepływem krwi w leczonym obszarze. Powtarzając zabiegi w serii karboksyterapia prowadzi do rozbudowy sieci drobnych naczyń krwionośnych co zapewnia wzrost ilości tlenu i czynników odżywczych. W związku z czym zachodzi lepsza regeneracja  komórkowa, wzrasta produkcja kolagenu co w efekcie daje nam znaczącą poprawę sprężystości i elastyczności skóry.Łączenie aspektów mechanicznego rozbijania tkanek (penetracja gazu) oraz jego chemicznego działania na skórę sprawia, że karboksykoterapia jest jedną z najbardziej obiecujących technik rewitalizacji skóry.
 •  CZY CO2 STOSOWANY W KARBOKSYTERAPII JEST SZKODLIWY ?CO2 jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany przez nasze płuca. Oznacza to, iż jest wysoce obojętny dla każdego organizmu. Można śmiało uznać go za „ekologiczny”, terapeutyczny czynnik.Karboksyterapia jest zabiegiem medycznym, dlatego jest dokładnie przebadana pod względem mechanizmów działania, efektów terapeutycznych i skutków ubocznych. Jest to więc zabieg bezpieczny, który może pomóc poprawić zdrowie i wygląd naszej skóry.
 •  JAK DŁUGO TRWA KURACJA?W zależności od obszaru poddanemu zabiegowi wykonuje się od 6 do 8 zabiegów co 28 dni (twarz), lub ok 10 zabiegów (w przypadku tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów) co 1-10 dni, w przypadku łysienia od 5-10 zabiegów w odstępach ok 7 dni.
 •  
   
  Zabieg wykonywany jest najnowocześniejszym urządzeniem. Pistolet Concerto to najwyższej klasy urządzenie do tego typu zabiegów, gdzie automatycznie ustawia się głębokość iniekcji, ilość wprowadzanego pod skórę CO2 oraz typ igły.  Gdzie wykonują Karboksyterapię  ?
  Śliczna Gabinet Kosmetyki i Medycyny Estetycznej

  Share:

  9 komentarze

  1. Ciekawe, też nie słyszałam jeszcze

   OdpowiedzUsuń
  2. Bo to stosunkowo nowy zabieg w Polsce a we Francji stosuje się tą metodę już od 40 lat. Myślę, że to będzie przyszłość zabiegów anti-aging i antycellulitowych, bo zabiegi są szybkie i jak na zabieg medycyny estetycznej tanie :)

   OdpowiedzUsuń
  3. Bogu dzięki za takie zabiegi! Naprawdę można się pozbyć kompleksów:)

   OdpowiedzUsuń
  4. I already have heard about this treatment! Sounds interesting, great post! =)
   Thanks for visiting my blog and for your lovely comment!

   NEW POST on http://whattostyle.blogspot.com/

   xoxo,
   Jess

   OdpowiedzUsuń
  5. nice post!
   kisses G.

   new post
   http://f-lover-fashion-blog.blogspot.it

   OdpowiedzUsuń