Wykład II DEPILACJA ♥

Witajcie dzisiaj druga część depilacji. Chciałabym zaprosić Was do zakładki CIAŁO.

Skórę przed depilacją przede wszystkim trzeba odpowiednio przygotować.

  1. Seria zabiegów złuszczających pomoże nam pozbyć się martwego naskórka. Jeżeli macie problem z wrastającymi się włoskami też musicie wykonać kilka peelnigów. Po ogoleniu nóg zwykłą maszynka na drugi dzień trzeba wykonać peeling i tak co 3 dni, aż włos osiągnie długość  od 6 do 10 mm. Dermacol Aroma Ritual harmonizujący peeling do ciała to odpowiedni produkt za niską cenę. To produkt który poprawy krążenie oraz w okolicach ud pomoże walczyć z cellulitem.
  2. Kolejną ważna sprawą jest codzienne przynajmniej tygodniowe nawilżanie skóry. Przesuszona podrażniona skóra nie powinna być depilowana, ponieważ może wystąpić bardzo mocne podrażnienie. Jest bardzo proste i łatwe rozwiązanie przez jeden tydzień przed depilacją trzeba dokładnie wsmarować energicznymi ruchami balsam. Dzięki energicznym ruchom powoli przyzwyczajamy skórę do depilacji. Ja polecam te produkty Babaria Aloe Vera krem do ciała z perłami balsam nadaje się do stosowania przed jak i po depilacji dzięki aloesowi który świetnie łagodzi. Po depilacji często przy odrastaniu występuje swędzenie, przy podrapaniu z dłoni jak i paznokci bakterie przedostają się do jeszcze często otwartych mieszków włosowych. Pamiętajmy by  w pierwszych dniach po depilacji aplikować preparaty czystymi dłońmi ja polecam La Roche-Posay Lipikar AP+ balsam przeciw podrażnieniom i swędzeniu skóry.
  3.  Jeśli nasza skóra jest już przygotowana do depilacji zadbajmy o odpowiednie przygotowanie niezbędnych znieczuleń. Warto mieć przy sobie woreczek kostek lodu, ewentualnie od razu po depilacji przykładamy zimną dłoń do depilowanego miejsca.
  4. Jak dobrać właściwy depilator. Najlepiej wybierać te nowoczesne ponieważ im szybsze ruchy głowicy tym szybsze chwytanie i wyrywanie włosków. W nowoczesnych zestawach do depilatora dołączone są woreczki wypełnione żelem który umieszcza się w zamrażalce. W trakcie depilacji przynosi ulgę i ukojenie przeważnie bardzo podrażnionej skóry. Ja polecam Braun Silk épil 7 7-569 W&D depilator z nasadką oczyszczającą do twarzy. Zestaw posiada wiele końcówek. Dzięki czemu możemy dopasować je do naszego owłosienia. Depilator musi cicho działać by nas nie wystraszyć. Z każdą depilacją woski odrastają coraz rzadsze więc POLECAM.  Depilację można wykonywać na zwilżonej skórze, najlepiej namoczyć skórę letnią wodą lecz nie zimną by nie wystąpiła gęsia skórka. Depilator chwyta nawet 4 milimetrowe włoski gdy są grube. Dlatego gdy Wy będziecie zapuszczać je po zabiegu możecie próbować wcześniej. 
  5. Po depilacji warto złagodzić skórę balsamem. Jeżeli szukacie  profesjonalnego mleczka po depilacji ja polecam Diet Esthetic Body 10 nawilżające mleczko do ciała po depilacji. W pielęgnacji po depilacje bardzo ważne jest nie dopuszczenie do tego by skóra została przesuszona. Ponieważ przesuszeniom często towarzyszą stany zapalne co jest nie wskazane w takich sytuacjach.
  6. Włoski odrastają coraz słabsze, ale za każdym kolejnym razem musicie znowu depilować np nogi depilatorem ponieważ on wyrywa je z cebulką. Gdy ogolicie się maszynką włosy znowu odrosną mocniejsze i ciemniejsze :)
Mam nadzieję że post Wam pomógł i życzę miłego dnia :)  Jeżeli macie jakieś pytania chętnie odpowiem w e-mailach :) Uważajcie na depilację w stanach alergicznych. Kiedyś wystąpiła u mnie na nadgarstkach pokrzywka na drugi dzień wykonałam depilację łydek i niestety całe pokryły się pokrzywką :) To taka moja ciekawostka

Share:

0 komentarze