Musisz to wiedzieć o swoich naczyniach na twarzy

Dzisiaj zasypię Was poradami związanymi z teleangiektazjami. To te nieszczęsne pajączki pojawiające się na waszych policzkach. W niektórych przypadkach są z Nami codziennie w innych powstają po wypiciu alkoholu lub gorącego napoju. Postaram się przekazać Wam kilka sprawdzonych rad i listę składników których musimy szukać w kosmetykach. Kosmetyki które Wam polecę  znajdziecie na stronie iperfumy w zakładce TWARZ . 
Zacznę od małego zapoznania Was z tym typem cery.  Cera naczyniowa charakteryzuje się :
  1. Cechy te mogą towarzyszyć nam w różnym wieku oraz sytuacjach. Ja zauważyłam, że osoby z tendencją do rozszerzania się sieci naczyń włosowatych mocno reagują na gorące napoje, alkohol, ostre przyprawy, gwałtowne zmiany temperatur ( przy czym gorzej na mróz w pojedynczych przypadkach krótkie kąpiele słoneczne pomagają), stres i silne emocje ( ja mam do tego ogromną tendencję, bo bardzo łatwo się zawstydzam), niektóre leki.
  2. Sam problem nie jest groźny co najwyżej dla niektórych mało estetyczny. Nie mylmy trądziku różowatego z cerą naczyniową. W ogromnym skrócie trądzik różowaty pojawia się na twarzy w postaci lustrzanego odbicia. Mogę to porównać do skrzydeł motyla po obu stronach twarzy jest identyczny rumieniec. Cera naczyniowa charakteryzuje się tak zwanymi pajączkami najczęściej rozmieszczonymi na policzkach i skrzydełkach noska.
  3. Cerę naczyniową można "leczyć " codzienną pielęgnacją. Problemem jest przepuszczalność naczyń, dlatego też na celu musimy mieć uszczelnianie i wzmacnianie ich. Podam Wam kilka składników które Warto znać gdy mamy ten tym cery oraz gdy nadmiernie reagujemy na niektóre z wyżej wymienionych czynników . Ceramidy - uszczelniają cement między komórkowy. Witamina C  uszczelnia naczynia krwionośne oraz stymuluję syntezę kolagenu.( w naturalnej postaci znajdziecie ją w kapuście kiszonej oraz cytrusach). Rutyna - zmniejsza kruchość naczyń krwionośnych oraz wzmacnia ich ściany  i poprawia ich szczelność. Miłorząb japoński - uszczelnia i uelastycznia naczynia włosowate. Arnika górska - wzmacnia ściany naczyń krwionośnych.  Zielona herbata - ma działanie przeciw zapalne. 
 ~
 Mam nadzieję że nie zanudziłam Was teorią, ale taka wiedza zawsze się przyda. Teraz chciałabym polecić Wam kosmetyki których Warto używać.  Emolium Skin Care krem ochronny przed chłodem i wiatrem SPF 20  to mało doceniana firma. Ogólnie mam problem z rogowaceniem około mieszkowym na rękach i jak byłam mała kosmetyki tej firmy bardzo mi pomogło. Ten kremik znalazłam w sumie nie dawno, ale ktoś na szczęście pomyślała o tym, że zimną też musimy chronić skórę przed promieniowaniem. Cera naczyniowa jest bardzo delikatna przez co ochrona przed chłodem i wiatrem to idealne połączenie i do tego filtr spr 20 zdecydowanie wystarczy. Garnier Skin Cleansing woda micelarna dla cery wrażliwej  mój ukochany produkt do demakijażu. Nasza cera nawet tłusta potrzebuje czasami delikatnej pielęgnacji. Płyn micelarny działa w oparciu o micele jeśli ktoś słuchał na biologi to doskonale wie o co chodzi. Najprościej można to porównać do kuleczek które zamykają tłuszcz w środku w przypadku płynu.  Płyn świetnie nadaje się do usuwania makijażu oczu. Nie podrażnia skóry i  ma bardzo przyjemny zapach. Świetnie nadaje się do cery naczyniowej która jest bardzo wrażliwa.
 
W preparatach na dzień szukajcie składników aktywnych : witaminy C, K i B3, rutynę,wyciąg z kasztanowca i arniki górskiej, oleje i sterole roślinne, oraz filtry.
W preparatach na noc szukajcie składników aktywnych : aloes zielona herbata, alantoina, algi morskie, wyciąg z kasztanowca i ogórecznika.
 
 

Share:

1 komentarze