Dramatically Different Moisturizing Lotion+


Czemu to nawilżanie jest takie ważne ? Czy tłustą cerę też trzeba nawilżać ? TWARZ to zwierciadło czasu, a my spróbujemy go cofnąć z niesamowitym produktem marki CLINIQUE


Czemu to nawilżenie jest takie ważne ? Już Wam tłumaczę, ale w każdym przypadku nawilżanie odgrywa inną rolę.
  • Zmarszczki. Sucha skóra o wiele szybciej się starzeje niestety najbardziej widać to w okolicach naszych oczu. Skóra w tym miejscu jest cieńsza i ma o wiele mniej gruczołów łojowych przez co naturalne nawilżanie jest mniejsze. To właśnie oczy najczęściej zdradzają nasz wiek. Dobrze nawilżona skóra jest napięta i wygląda młodziej. Jednak gdy na naszej skórze zaczynają się pojawiać zmarszczki i zareagujemy szybko możemy je zmniejszyć. Codzienna pielęgnacja dbająca o płaszcz lipidowy naszej skóry pomoże nam spłycić zmarszczki. Kwas hialuronowy to nie jakiś starożytny eliksir, to produkt który najzwyczajniej w świecie wiąże wodę nie ma działania przeciwzmarszczkowego tylko nawilżające. Mogą go używać kobiety w wieku 18 lat i 88 lat nie ma przedziałów wiekowych dla kwasu hialuronowego. Nie istnieją cudowne składniki przeciwzmarszczkowe to produkty o większej sile nawilżenia. W walce ze zmarszczkami liczy się nawilżenie !
  • Trądzik i cera tłusta. Niestety ta dwójka lubi podróżować razem.  Jak się ma nawilżenie  do tłustej cery i trądziku ? Już tłumaczę. Cera trądzikowa to najczęściej cera z wieloma problemami i stanami zapalnymi oraz przerwaną ciągłością naskórka, a czasami nawet skóry. To stany zapalne i rany które potrzebują złagodzenia i wygojenia, a nie kolejnej dawki " spirytusu czy alkoholu" który je podrażni. Gdy macie ranę to raczej nie polewacie jej alkoholem prawda ? To dlaczego nadal stosuje się to w praktyce u nastolatków ? Narażamy ich twarze które mają im towarzyszyć na blizny i sączące się rany. To przecież nie o to chodzi !!! Takie przypadki trzeba potraktować  produktem mocno nawilżającym. Od dawna wiadomo, że rany i stany zapalne lepiej się regenerują w "wilgotnym otoczeniu ". Dobrze nawilżona skóra pokryta szczelnym płaszczem lipidowym z którego nie ucieka tak ważna w tym momencie woda jest podstawą pielęgnacji takiej skóry. Stany zapalne o wiele szybciej się zagoją, a dzięki nawilżeniu zminimalizujemy ryzyko blizn.
Clinique 3 Steps to ostatni, ale równie ważny krok w pielęgnacji skóry. Produkt ma niesamowitą moc ! Nawilża, regeneruje i chroni nasza skórę przed utratą wody. Pomada w leczeniu trądziku, ale również pomaga w walce ze zmarszczkami. Pamiętajcie kochani nawilżenie jest podstawą pielęgnacji. Nie wiem czy znam drugi tak doskonale nawilżający produkt. Uwielbiam go, nie tylko latem na odwodnioną po kąpielach słonecznych skórę lecz też zimą na przemrożone usta i dłonie. Polecam go do codziennej pielęgnacji.

Share:

0 komentarze