WAKE UP AND MAKE UP


Zapraszam Was do świat idealnie oczyszczonej skóry. Dzisiaj na pierwszym planie TWARZ i pielęgnacja.


Pierwszym krokiem pielęgnacji rano jest oczyszczenie skóry. Jeśli Wasza skóra jest tłusta i problematyczna musicie użyć żelu lub produktu który usunie nadmiar sebum. Jednak gdy Wasza skóra nie ma problemu z nadmiernym przetłuszczaniem możecie użyć np Clinique 3 Steps oraz Avène Eau Thermale. To mój doskonale uzupełniający się duet. Nasza skóra rano jest wypoczęta dlatego po przetarciu ją wacikiem z płynem w moim przypadku numer 2 warto spryskać skórę jeszcze wodą termalną która naładuje ją dodatkowo minerałami. 

W upalne dni nasza skóra też potrzebuje odświeżenia i nawilżenia. Lato to sezon filtrów i mocno zapychających czynników, ale jakoś trzeba sobie z nimi poradzić ! Najlepiej w ciągu dnia sięgnąć po wacik nasączony płynem złuszczającym i przetrzeć zmęczoną skórę, następnie nawilżyć ją wodą termalną.  Uwierzcie mi mgiełka potrafi zdziałać cuda.  Produktu można również użyć a skórę całego ciała po opalaniu, uzupełni minerały i zapewni uczucie ukojenia.



Wieczorna pielęgnacja to już obowiązek. Gdy temperatura na zewnątrz jest mocno podwyższona, to nasze gruczoły łojowe i potowe działają na większych obrotach co czasami sprzyja powstawaniu nowych problemów. W połączeniu z zanieczyszczeniami, makijażem i kremami z filtrem może się to bardzo źle skończyć dla naszej skóry. Wieczorem naszą skórę na początek powinnyśmy potraktować olejem lub płynem micelarnym czy zebrać brud i oleiste cząsteczki, następnie przepłukać skórę wodą lub zebrać nadmiar zwilżonymi Wacikami. Jeśli po tej czynności odczuwamy dyskomfort możemy użyć Avène Eau Thermale woda świetnie ukoi nasza cerę. Następnym krokiem jest oczyszczenie skóry ulubionym żelem. Jeśli myślicie, że to koniec to niestety się mylicie skóra po tych dwóch etapach niestety nie jest wystarczająco " czysta ". Teraz pora na gwiazdę wieczoru Clinique 3 Steps to właśnie ten produkt dokończy oczyszczanie. Dwa waciki należy zwilżyć produktem i dokładnie oczyścić całą skórę twarzy i szyi. Czasami byłam zaskoczona jak szybko te waciki stawały się brudne pomimo poprzednich dwóch kroków. Dopiero teraz Wasza skóra jest dobrze oczyszczona. Uzupełnieniem ten pielęgnacji jest woda termalna która ukoi i zrównoważy nasze odczucia.

Clinique 3 Steps to niesamowity produkt. To peeling w płynie który pomaga nam pozbyć się nieprzyjemności z naszej skóry. Każdego poranka i wieczoru używam tego produktu, bo ufam marce Clinique. Po mich przejściach z trądzikiem w moim życiu nie ma już zbyt wiele miejsca na bezsensowne testowanie. Produkt ma świetną konsystencje dzięki czemu alkohol po kontakcie ze skórą szybko się ulatnia co jest wyczuwalne przez kilka sekund. Uwielbiam zapach i uczucie po użyciu tego produktu. Produkt czasami jest inwazyjny i delikatnie mrowi i piecze, ale trwa to maksymalnie kilka minut. Nie mogę nawet stwierdzić, że jest to nieprzyjemne.

Te dwa produkty to podstawa pielęgnacji oczyszczającej. Jeśli borykacie się z problemem niedoskonałości skupcie się właśnie na tym etapie pielęgnacji. Może to właśnie ten mały błąd prowadzi do Waszych problemów. Z moim doświadczeniem wiem doskonale, że takie małe rzeczy mogą zdziałać cuda. Polecam Wam te dwa produkty z czystym sumieniem. Pamiętajcie o tym, że stopień złuszczanie musi być dobrany indywidualnie do Waszej skóry. Ja zaczynałam od 3 teraz zeszłam do 2 i jestem zachwycona efektami. Na stronie iperfumy w zakładce CLINIQUE znajdziecie wszystkie informacje i produkty.

Share:

0 komentarze